HACETTEPE ANKARA SANAYİ ODASI 1.OSB MYO (505) / ALTERNATİF ENERJİ KAYNAKLARI TEKNOLOJİSİ (642) - Dersler
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AEK123 TEMEL ENERJİ KAYNAKLARI 4+0+0 Zorunlu 5
AEK125 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM I 2+2+0 Zorunlu 5
AEK137 ENERJİ FİZİĞİNE GİRİŞ 4+0+0 Zorunlu 6
AİT103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 2+0+0 Zorunlu 2
HMY163 MATEMATİK I 2+0+0 Zorunlu 2
İNG127 TEMEL İNGİLİZCE I 3+0+0 Zorunlu 3
TKD103 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
AEK127 ÖLÇME TEKNİĞİ 2+0+0 Seçmeli 3
AEK129 ELEKTRİKSEL GÜÇ AKTARIMI VE DAĞITIMI 2+0+0 Seçmeli 3
AEK131 RADYOAKTİF MALZEMELER VE ATIK YÖNETİMİ 2+0+0 Seçmeli 3
AEK133 RUSÇA I 2+2+0 Seçmeli 3
AEK135 TEMEL ALGORİTMA VE BLOK KODLAMA 4+0+0 Seçmeli 4
HMY165 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ 2+0+0 Seçmeli 2
HMY167 Mesleki İngilizce I 2+0+0 Seçmeli 2
HMY169 GERİ KAZANIM YÖNTEMLERİ 2+0+0 Seçmeli 3
HMY171 ENERJİ DEPOLAMA 2+0+0 Seçmeli 3
[G] SECDERS-ONKOSUL-G Önkoşullu Seçmeli Dersler - Seçmeli 0 0
Toplam AKTS 51
Gruplu Dersleri Göster
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AEK120 ENERJİ DÖNÜŞTÜRME SİSTEMLERİ 2+0+0 Zorunlu 3
AEK136 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM II 2+2+0 Zorunlu 4
AİT104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
HMY160 MATEMATİK II 2+0+0 Zorunlu 2
HMY164 İŞYERİ BECERİ EĞİTİMİ I 0+40+0 Zorunlu 10
İNG128 TEMEL İNGİLİZCE II 3+0+0 Zorunlu 3
TKD104 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
AEK130 Endüstiriyel Uygulamalar I 0+12+0 Seçmeli 6
AEK132 RUSÇA II 2+2+0 Seçmeli 3
AEK134 MOBİL CİHAZ PROGRAMLAMA 4+0+0 Seçmeli 4
AEK138 Güneş Enerjisi ile Bina Isıtma Sitemleri 2+0+0 Seçmeli 2
AEK140 Biokütle ile Enerji Üretimi 2+0+0 Seçmeli 2
AEK142 HİDROJEN TEKNOLOJİSİ 2+0+0 Seçmeli 2
HMY162 Mesleki İngilizce II 2+0+0 Seçmeli 2
HMY166 ÇEVRE KORUMA 2+0+0 Seçmeli 2
HMY168 MESLEK ETİĞİ 2+0+0 Seçmeli 2
HMY170 GİRİŞİMCİLİK 2+0+0 Seçmeli 2
HMY172 Temel Mekatronik ve Robot Tasarımı 2+0+0 Seçmeli 2
HMY178 İLKYARDIM 0+2+0 Seçmeli 2
[G] SECDERS-ONKOSUL-B Önkoşullu Seçmeli Dersler - Seçmeli 0 20
Toplam AKTS 57
Gruplu Dersleri Göster
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AEK225 TERMODİNAMİK VE ISI TRANSFERİ 4+0+0 Zorunlu 4
AEK229 RÜZGAR GÜCÜ İLE ELEKTRİK ÜRETİMİ 2+0+0 Zorunlu 3
AEK231 Elektrik Makineleri 4+0+0 Zorunlu 5
AEK233 HİDRO ENERJİ 2+0+0 Zorunlu 3
HMY297 İŞ YERİ BECERİ EĞİTİMİ II 0+16+0 Zorunlu 4
AEK227 JEOTERMAL ENERJİ 2+0+0 Seçmeli 3
AEK235 Kalite Güvence Sistem ve Standartları 2+0+0 Seçmeli 2
AEK237 İşletme Yönetimi I 2+0+0 Seçmeli 2
AEK239 Enerji Yönetimi ve Politikaları 2+0+0 Seçmeli 3
AEK241 Elektronik Kontrol Devreleri 2+2+0 Seçmeli 5
AEK243 RADYASYON VE KORUNMA YÖNTEMLERİ 2+2+0 Seçmeli 5
AEK245 RUSÇA III 2+2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 42
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AEK222 GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİMİ 4+0+0 Zorunlu 4
AEK236 NÜKLEER REAKTÖR ÇEŞİTLERİ ve İŞLETİM TEKNİKLERİ 2+0+0 Zorunlu 3
HMY296 İŞYERİ BECERİ EĞİTİMİ III 0+16+0 Zorunlu 4
HMY298 İŞYERİ BECERİ EĞİTİMİ IV 0+40+0 Zorunlu 10
AEK224 Bor Teknolojisi 2+0+0 Seçmeli 3
AEK226 ENDÜSTRİYEL EKOLOJİ 2+2+0 Seçmeli 4
AEK228 İşletme Yönetimi II 2+0+0 Seçmeli 2
AEK230 Enerji Ekonomisi 2+0+0 Seçmeli 3
AEK232 Güç Elektroniği 2+2+0 Seçmeli 5
AEK234 Endüstriyel Uygulamalar II 0+12+0 Seçmeli 6
AEK238 TAHRİBATSIZ MUAYENE YÖNTEMLERİ 2+2+0 Seçmeli 4
AEK240 RUSÇA IV 2+2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 51




https://bilsis.hacettepe.edu.tr/oibs/bologna/progCourses.aspx?lang=tr&curSunit=642