GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ (460) / SERAMİK VE CAM (464) - Dersler
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
İNG127 TEMEL İNGİLİZCE I 3+0+0 Zorunlu 3
SER117 TEMEL SANAT EĞİTİMİ I 4+2+0 Zorunlu 8
SER119 DESEN I 2+2+0 Zorunlu 5
SER123 TEMEL SERAMİK EĞİTİMİ I 2+2+0 Zorunlu 5
TKD103 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
GSF128 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASAR. GİRİŞ 1+2+0 Seçmeli 3
GSF129 SERAMİK ATÖLYESİ 1+2+0 Seçmeli 2
GSF151 GENEL SANAT TARİHİ I 3+0+0 Seçmeli 4
SER137 Modelaj Atölyesi I 2+1+0 Seçmeli 3
SER148 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIMA GİRİŞ 2+1+0 Seçmeli 3
[G] SECDERS-ONKOSUL-G Önkoşullu Seçmeli Dersler - Seçmeli 0 0
Toplam AKTS 38
Gruplu Dersleri Göster
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
BEB650 TEMEL BİLGİ VE İLETİŞİM TEKN. KULLANIMI 0+2+0 Zorunlu 2
İNG128 TEMEL İNGİLİZCE II 3+0+0 Zorunlu 3
SER118 TEMEL SANAT EĞİTİMİ II 4+2+0 Zorunlu 8
SER120 DESEN II 2+2+0 Zorunlu 5
SER124 TEMEL SERAMİK EĞİTİMİ II 2+2+0 Zorunlu 5
TKD104 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
GSF152 GENEL SANAT TARİHİ II 3+0+0 Seçmeli 4
SER138 Modelaj Atölyesi II 2+1+0 Seçmeli 3
[G] SECDERS-ONKOSUL-B Önkoşullu Seçmeli Dersler - Seçmeli 0 20
Toplam AKTS 32
Gruplu Dersleri Göster
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AİT203 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 2+0+0 Zorunlu 2
SER201 DESEN III 2+2+0 Zorunlu 5
SER207 SERAMİK ATELYESİ I 5+4+0 Zorunlu 10
SER247 SERAMIK KIMYASI VE TEKNOLOJISI I 2+2+0 Zorunlu 4
SER263 ALÇI ATÖLYESİ I 2+2+0 Zorunlu 4
GSF251 SANAT TARİHİ I 3+0+0 Seçmeli 4
SER257 TORNADA ŞEKİLLENDİRME 1+2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 32
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AİT204 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
SER202 DESEN IV 2+2+0 Zorunlu 5
SER208 SERAMİK ATELYE II 5+4+0 Zorunlu 10
SER248 SERAMİK KİMYASI VE TEKNOLOJİSİ II 2+2+0 Zorunlu 4
SER264 ALÇI ATÖLYESİ II 2+2+0 Zorunlu 4
GSF252 SANAT TARİHİ II 3+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 29
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
SER307 SERAMİK ATELYE III 5+4+0 Zorunlu 10
SER361 SERAMİK TARİHİ I 3+0+0 Zorunlu 4
SER301 DESEN V 2+2+0 Seçmeli 5
SER315 Cam Atölyesi 2+2+0 Seçmeli 3
SER319 YAPI VE ENDÜSTRİ SERAMİĞİ I 2+2+0 Seçmeli 4
SER329 BİLGİSAYAR DESTEKLİ ENDÜSTRİYEL SERAMİK TASARIMI I 2+1+0 Seçmeli 3
SER339 SERAMİK DEKOR TEKNİKLERİ I 2+1+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 32
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
SER308 SERAMİK ATELYE IV 5+4+0 Zorunlu 10
SER362 SERAMİK TARİHİ II 3+0+0 Zorunlu 4
SER302 DESEN VI 2+2+0 Seçmeli 5
SER320 YAPI VE ENDÜSTRİ SERAMİĞİ II 2+2+0 Seçmeli 4
SER324 Seramik Kent Mobilyaları 1+2+0 Seçmeli 3
SER330 BİLGİSAYAR DESTEKLİ ENDÜSTRİYEL SERAMİK TASARIM II 2+1+0 Seçmeli 3
SER340 SERAMİK DEKOR TEKNİKLERİ II 2+1+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 32
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
SER407 SERAMİK ATELYE V 5+4+0 Zorunlu 10
GSF485 ÇAĞDAŞ SANAT II 3+0+0 Seçmeli 4
SER401 DESEN VII 2+2+0 Seçmeli 5
SER415 CAM VE SERAMİK 2+2+0 Seçmeli 3
SER419 YAPI VE ENDÜSTRİ SERAMİĞİ III 2+2+0 Seçmeli 4
SER487 SERAMİK VE KARIŞIK MALZEME I 1+2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 29
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
SER408 SERAMİK ATELYE VI 5+4+0 Zorunlu 10
SER468 ÇAĞDAŞ SERAMİK SANATI 3+0+0 Zorunlu 4
SER402 DESEN VIII 2+2+0 Seçmeli 5
SER420 YAPI VE ENDÜSTRİ SERAMİĞİ IV 2+2+0 Seçmeli 4
SER488 SERAMİK VE KARIŞIK MALZEME II 1+2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 26




https://bilsis.hacettepe.edu.tr/oibs/bologna/progCourses.aspx?lang=tr&curSunit=464