MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ (310) / ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH. (357) - Dersler
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
BEB650 TEMEL BİLGİ VE İLETİŞİM TEKN. KULLANIMI 0+2+0 Zorunlu 2
ELE107 BİLGİSAYARLAR VE PROGRAMLAMA I 3+0+0 Zorunlu 6
FİZ103 FİZİK LABORATUVARI I 0+3+0 Zorunlu 2
FİZ137 FİZİK I 4+0+0 Zorunlu 5
İNG111 DİL BECERİLERİ I 3+0+0 Zorunlu 3
KİM127 TEMEL KİMYA 3+0+0 Zorunlu 4
MAT123 MATEMATİK I 4+2+0 Zorunlu 6
TKD103 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
[G] SECDERS-ONKOSUL-G Önkoşullu Seçmeli Dersler - Seçmeli 0 0
Toplam AKTS 30
Gruplu Dersleri Göster
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
ELE110 ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 3+0+0 Zorunlu 5
ELE112 Elektrik Mühendisliğine Giriş Laboratuvarı 0+3+0 Zorunlu 2
ELE120 Bilgisayarlar ve Programlama II 3+0+0 Zorunlu 5
ELE122 Bilgisayarlar ve Programlama Laboratuvarı 0+3+0 Zorunlu 2
FİZ140 FİZİK II 4+0+0 Zorunlu 5
İNG112 DİL BECERİLERİ II 3+0+0 Zorunlu 3
MAT124 MATEMATİK II 4+2+0 Zorunlu 6
TKD104 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
[G] SECDERS-ONKOSUL-B Önkoşullu Seçmeli Dersler - Seçmeli 0 20
Toplam AKTS 30
Gruplu Dersleri Göster
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AİT203 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 2+0+0 Zorunlu 2
ECO141 İKTİSATA GİRİŞ I 3+0+0 Zorunlu 4
ELE203 DEVRE KURAMI I 4+0+0 Zorunlu 6
ELE205 Devre Kuramı Laboratuvarı 0+3+0 Zorunlu 2
ELE225 Sayısal Sistemlerin Temelleri 3+0+0 Zorunlu 5
ELE227 Sayısal Sistemlerin Temelleri Laboratuvarı 0+3+0 Zorunlu 2
MAT235 MÜHENDİSLİK MATEMATİĞİ I 4+0+0 Zorunlu 5
ELE293 ELEKTRİK DEVRELERİ 4+0+0 Seçmeli 5
ELE296 ELEKTRONİK DEVRE. VE SİSTEM. GİRİŞ 3+0+0 Seçmeli 5
Toplam AKTS 36
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
AİT204 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
ELE214 ELEKTRONİK LABORATUVARI I 0+3+0 Zorunlu 2
ELE220 DEVRE KURAMI II 3+0+0 Zorunlu 5
ELE230 ELEKTRONİK I 4+0+0 Zorunlu 6
ELE244 ELEKTROMANYETİK I 4+0+0 Zorunlu 6
MAN254 YÖNETİMİN ESASLARI 3+0+0 Zorunlu 4
MAT236 MÜHENDİSLİK MATEMATİĞİ II 4+0+0 Zorunlu 5
Toplam AKTS 30
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
ELE301 SİNYALLER VE SİSTEMLER 3+0+0 Zorunlu 5
ELE313 ELEKTRONİK LABORATUVARI II 0+3+0 Zorunlu 2
ELE315 ELEKTRONİK II 4+0+0 Zorunlu 5
ELE345 ELEKTROMANYETİK II 3+0+0 Zorunlu 5
ELE361 ELEKTRİK MAKİNALARI I 3+0+0 Zorunlu 4
ELE365 ELEKTRİK MAKİNALARI LABORATUVARI I 0+3+0 Zorunlu 2
MÜH103 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ I 1+0+0 Zorunlu 1
ELE389 Staj I 0+3+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 27
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
ELE302 OLASILIK KURAMI 3+0+0 Zorunlu 5
ELE324 İLETİŞİM KURAMI I 3+0+0 Zorunlu 5
ELE326 İLETİŞİM KURAMI LABORATUVARI I 0+3+0 Zorunlu 2
ELE336 MİKROİŞLEMCİ MİMARİSİ VE PROGRAMLAMASI 3+0+0 Zorunlu 5
ELE338 MİKROİŞLEMCİ MİMARİSİ VE PROGRAMLAMA LABORATUVARI 0+3+0 Zorunlu 2
ELE354 DENETİM SİSTEMLERİ 3+0+0 Zorunlu 5
ELE356 DENETİM SİSTEMLERİ LABORATUVARI 0+3+0 Zorunlu 2
MÜH104 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ II 1+0+0 Zorunlu 1
ELE390 Staj II 0+3+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 30
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
ELE401 MEZUNİYET PROJESİ I 0+3+0 Zorunlu 3
ELE403 DENETİM SİSTEMİ TASARIMI 3+0+0 Seçmeli 6
ELE405 DENETİM SİSTEMİ TASARIMI LABORATUVARI 0+3+0 Seçmeli 2
ELE407 SAYISAL SİNYAL İŞLEME 3+0+0 Seçmeli 6
ELE409 SAYISAL SİNYAL İŞLEME LABORATUVARI 0+3+0 Seçmeli 2
ELE411 VERİ YAPILARI 3+0+0 Seçmeli 6
ELE417 GÖMÜLÜ SİSTEM TASARIMI 3+2+0 Seçmeli 7
ELE419 Tümleşik Devre Tasarımı 3+0+0 Seçmeli 6
ELE425 İLETİŞİM KURAMI II 3+0+0 Seçmeli 6
ELE427 İLETİŞİM KURAMI LABORATUVARI II 0+3+0 Seçmeli 2
ELE445 MİKRODALGA TEKNİKLERİ I 3+0+0 Seçmeli 6
ELE447 MİKRODALGA TEKNİKLERİ LABORATUVARI I 0+3+0 Seçmeli 2
ELE451 BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİNİN TEMELLERİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE475 YÜKSEK GERİLİM TEKNİKLERİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE477 ELEKTRİK MAKİNALARI II 3+0+0 Seçmeli 6
ELE479 ELEKTRİK MAKİNALARI LABORATUVARI II 0+3+0 Seçmeli 2
ELE481 ELEKTRİK ENERJİ SİSTEMLERİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE491 ÖZEL KONULAR I 3+0+0 Seçmeli 6
Toplam AKTS 86
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
ELE402 MEZUNİYET PROJESİ II 0+3+0 Zorunlu 3
ELE408 ENDÜSTRİYEL DENETİM 3+0+0 Seçmeli 6
ELE410 İLETİŞİM SİSTEMLERİ TASARIMI 3+0+0 Seçmeli 6
ELE412 VERİ İLETİŞİMİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE430 BİLGİSAYARLA DENETİM 3+0+0 Seçmeli 6
ELE432 İLERİ SAYISAL TASARIM 3+2+0 Seçmeli 7
ELE434 BİLGİSAYARLA DENETİM LABORATUVARI 0+3+0 Seçmeli 2
ELE440 ANTENLER VE YAYILMA LABORATUVARI 0+3+0 Seçmeli 2
ELE444 ANTENLER VE YAYILMA 3+0+0 Seçmeli 6
ELE446 MİKRODALGA TEKNİKLERİ II 3+0+0 Seçmeli 6
ELE448 MİKRODALGA TEKNİKLERİ LABORATUVARI II 0+3+0 Seçmeli 2
ELE450 Kablosuz İletişimin Temelleri 3+0+0 Seçmeli 6
ELE452 TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEMELLERİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE454 GÜÇ ELEKTRONİĞİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE456 GÜÇ ELEKTRONİĞİ LABORATUVARI 0+3+0 Seçmeli 2
ELE464 İŞLETİM SİSTEMLERİ 3+0+0 Seçmeli 6
ELE492 ÖZEL KONULAR II 3+0+0 Seçmeli 6
Toplam AKTS 84




https://bilsis.hacettepe.edu.tr/oibs/bologna/progCourses.aspx?lang=tr&curSunit=357