PİYANO (474) - Programı Bilgileri   
Dili Türkçe
Süresi (Yıl) 4
Azami Süresi (Yıl) 7
Kontenjanı
Staj Durumu Yok
Program İçeriği
Tarihçe
*Program Hakkında Genel Bilgi1924`te Atatürk`ün talimatıyla kurulan Musiki Muallim Mektebi`nin ilk bölümlerinden olan Piyano Bölümü, kurucu öğretmenleri arasında Ulvi Cemal Erkin, Ferhunde Erkin, Fuat Turkay ve Mithat Fenmen gibi değerli sanatçıların bulunduğu köklü bir geleneğe sahip olup, dünyaca tanınmış Türk piyanistleri yetiştirmiştir. 1982 Yılında H.Ü. ye bünyesine dahil olmuştur. Piyano Anasanat Dalı bünyesinde Piyano, Arp ve Gitar Sanat Dalları İlköğretim, Lise, Lisans, Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik programlarını yürütmektedir. Uluslararası düzeyde yetiştirdiği sanatçılarla, gerek akademik gerekse uygulamalı alanlarda, müziğin her dalında hizmet vermektedir.
Kazanılan Derece
Lisans
Kabul Koşulları
*Kayıt Kabul Koşulları Bu programa kabul edilme aşamasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı Özel Yetenek Giriş Sınavı Lisans Yönergesi`nin ilgili maddelerinde belirtilen koşullar geçerlidir (http://www.konser.hacett
Üst Kademeye Geçiş
Yüksek Lisans
Mezuniyet Koşulları
*Mezuniyet Koşulları Hacettepe Üniversitesi Önlisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği`nin 30. maddesinde belirtilen mezuniyet koşulları geçerlidir (http://www.resmi-gazete.org/rega/hacettepe-universitesi-on-lisans-lisans-egitim-ogretim-ve-sinav-yonetmeligi-33210.htm).
Mezun İstihdam Olanakları
*Mezunların Mesleki ProfiliPiyano Anasanat Dalı lisans programı mezunları, müzik fakültelerinde, konservatuvar ve/veya dengi kurumlarında eğitmen, (okutman), korrepetitör olarak; Opera, Bale ve Tiyatro sanatlarının devlet kurumlarının yanı sıra bu sanat dallarıyla ilgili özel kurumlarda repetitör olarak, orkestralarda ise piyanist olarak çalışmaktadırlar. Mezunlar her yaştan öğrencilere piyano eğitmenliği yapabilirler. Bir mezun sanat yaşamına bir konser piyanisti olarak devam edebilir.
Ölçme ve Değerlendirmehttps://bilsis.hacettepe.edu.tr/oibs/bologna/progAbout.aspx?lang=tr&curSunit=474